05 лютого 2024

Не вір, не лайкай, не репость. Заповіді медіаграмотної людини. Заповідь 1




 6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

“Сміттєвий” контент стукає у наші двері, не питаючи дозволу. На нас ринуть навали фейків, пропаганди, маніпуляцій, корисних "порад", популізму, чорного і білого піару, прихованої політичної реклами, брехні, "тільки білої" магії, онлайн-лікарів, "психологів", конспірологів і т.ін. заради кліків, грантів чи просто з любові до процесу. Стрічки соцмереж виглядають як філіал божевільні, навіть, у найпритомніших із нас.

Як вижити в цій реальності й залишитись при здоровому глузді? Дотримуйся заповідей медіаграмотної людини!

#SID2024 #SaferInternetDay  #ДеньБезпечногоІнтернету  #ДеньБезпечногоІнтернету2024

Заповідь 1. Не вір картинкам

Фотошоп має величезні можливості. Навіть школяр за 5 хвилин домалює свастику на український танк, скажімо, батальйону Айдар. І ось уже тисячі репостів називають українців антисемітами ► ►►
А як гарно виглядають сім веселок у Коломиї! Рука так і тягнеться натиснути “лайк” і “репост”. Особливо, коли автор ще й підписав, що то Боже диво. Наше почуття законної гордості і незнання законів фізики вимагає розповсюдити це. І дарма, що це фото з Пенсильванії, яке науковці спростували ще два роки тому.


А хіба ми пройдемо повз нещасну яснооку дівчинку, яка потребує допомоги? Хто ми – люди або черстві монстри? Звичайно, ми поділимося публікацією з номером картки для допомоги. Навіть, якщо дівчинка – цілком здорова й не має жодного стосунку до шахраїв, які “збирають” їй гроші :(

Нехай Гугл стане твоїм другом. Перевір картинки через Google Об'єктив (технологія розпізнавання зображень, розроблена Google, покликана збирати відповідну інформацію, що стосується об'єктів, які вона ідентифікує за допомогою візуального аналізу на основі нейронної мережі. Вікіпедія)Щоб відсіяти зайве, обмеж пошук періодом часу, коли відбувалася вказана подія.

Детальний алгоритм ТУТ ►►►


(Далі буде)

Учитель інформатики Вікторія ДЕНИСЕНКО

За матеріалами (с) Ольги Юркової – авторки ідеї і співзасновниці проекту StopFake.org