06 лютого 2023

Веб-квести до Дня безпечного Інтернету 2023



7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. На онлайн-уроках діти разом з вчителями обговорили правила поводження в мережі Інтернет. До цього дня учні 2-11 класів були учасниками та учасницями веб-квестів "Безпечний Інтернет" на інтерактивній платформі «Всеосвіта», які підготували для них вчителі інформатики Міронова Л. І., Денисенко В. І.. Учні виконували цікаві завдання, за допомогою яких дізнавались про те, як зробити Інтернет безпечнішим і кращим для себе, проявили свою креативність та знання.

#SID2023 #SaferInternetDay  #ДеньБезпечногоІнтернету  #ДеньБезпечногоІнтернету2023



Всесвітній день безпечного інтернету щорічно відзначається всією світовою спільнотою за ініціативи мережі Insafe та INHOPE та за підтримки Європейської комісії. А оскільки цифрові пристрої використовують двійкову систему числення, то цей день відзначається у 2-й день 2-го тижня 2-го місяця року (у 2023 році це вівторок 07 лютого).

У певному сенсі інтернет – це більше абстрактне поняття, ніж фізична сутність. На нього немає ні патенту, ні авторських прав: засновник всесвітньої павутини англієць Тім Бернерс-Лі відмовився патентувати свій винахід, щоб залишити його безкоштовним і доступним для всіх. У інтернету немає одного власника.

Той інтернет, який більшість з початківців називають інтернетом, зовсім не інтернет (ось як заплутано сказано). Більшість вважає, що отримання інформації з певного сайту у вигляді сторінок і є весь інтернет. Це зовсім не так. Мова йде лише про одну із служб інтернету - WWW (World Wide Web; всесвітнє павутиння також: всемережжя, веб або тенета).

Про служби інтернету читайте у дописі «До Дня безпечного інтернету. Як це було...».

Отже, одна з інтернет-служб – World Wide Web або WWW – Всесвітня павутина, що надає доступ до всіх вебсторінок в Інтернеті. Щоб не заплутатися у цій павутині, як мухи у пастці, ми повинні пам’ятати про правила безпеки у віртуальному просторі!

Про це ми, вчителі інформатики, нагадуємо нашим учням постійно, а напередодні Дня безпечного Інтернету проводимо додаткові заходи, які покликані сприяти обізнаності учнів про небезпеки, що існують в Інтернеті, та про шляхи їх подолання.



Для нас Інтернет – це «вулиця», де дублюється реальне життя, така собі «паралельна реальність». На цій вулиці є все: друзі в соціальних мережах, інтернет-магазини, кінотеатри, віртуальні музеї, концерти, онлайн-лікарні і віртуальні школи, бібліотеки, гроші, інтернет-банки і таке інше. І так само, як на реальній вулиці необхідно дотримуватися правил дорожнього руху, так само, виходячи на простори інтернету, потрібно дотримуватися важливих правил поведінки, безпеки та норм етикету (Нетикет)!

З цією метою вчителі інформатики Денисенко В.І. та Міронова Л. І. на інтерактивній платформі «Всеосвіта» створили веб-квести до Дня безпечного інтернету. Учні виконували цікаві завдання, за допомогою яких дізнавались про те, як зробити Інтернет безпечнішим і кращим для себе, проявили свою креативність та знання. За тиждень веб-квести пройшли більше 1000 користувачів, наші учні, їх батьки та вчителі отримали сертифікати знавців правил безпеки в інтернеті. Переглянути сертифікати ►

Спробуйте й ви!

Вебквест «День безпечного Інтернету. Кібербезпека» uuu (Денисенко В.І.)

Вебквест: Безпека в Інтернеті ►►► (Міронова Л.І.)

Вебквест: Безпечний Інтернет ►►► (Міронова Л.І.)



А чи відомо вам, що люди, які бояться комп’ютерів, називаються кіберофобами?

А людей, що мають страх залишитися без смартфона, називають номофобами.

А як ви вважаєте, що означають наступні слова: спам, кібермобінг, грумінг, флеймінг, хеппіслеппінг, фрейпінг, кіберсталкінг, кетфішінг?.. Це терміни, пов’язані з інтернет-небезпеками. І для того, щоб успішно захищатися від цих та сотні інших небезпек, треба розуміти їх значення, бо, як відомо, хто попереджений – той озброєний.

Підсумовуючі події, звертаємся до всіх користувачів Інтернету:

створюй, спілкуйся і поважай - кращий Інтернет починається з тобою!

А ви відчуваєте себе готовими?

Перейдіть за посиланнями та перевірте себе:

  1. Ризики в мережі Інтернетuuu
  2. Безпека в Інтернеті uuu
  3. Безпечний Інтернет uuu

Учителі інформатики

Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО, Лариса Іванівна МІРОНОВА