17 лютого 2023
Конкурс до Дня Святого Валентина “Ідеальна пара — 2023”
06 лютого 2023
До Дня безпечного інтернету. Як це було...
07.02.2023 р. - Всесвітній день безпечного Інтернету.
Як з'явився інтернет?
- 1969 року Міністерство оборони США започаткувало розробку проєкту, котрий мав на меті створення надійної системи передачі інформації на випадок війни за допомогою комп'ютерної мережі, яка була названа ARPANET.
- 1973 року до мережі через трансатлантичний кабель були приєднані перші іноземні організації з Великої Британії та Норвегії — мережа стала міжнародною.
- 1 січня 1983 року мережа ARPANET перейшла з протоколу NCP на протокол TCP/IP, який досі успішно використовується для об'єднання мереж і за мережею ARPANET закріпився термін «Інтернет».
- 1984 року була розроблена система доменних назв (англ. Domain Name System, DNS).
- Тоді ж у мережі ARPANET з'явився серйозний суперник — Національний науковий фонд США (NSF) заснував міжуніверситетську мережу NSFNet, яка була утворена з дрібніших мереж, у тому числі відомими на той час Usenet та Bitnet, і мала значно більшу пропускну здатність, аніж ARPANET. До цієї мережі за рік під'єдналось близько 10 тисяч комп'ютерів; визначення «Інтернет» почало плавно переходити до NSFNet.
- 1990 року мережа ARPANET припинила своє існування, програвши конкуренцію NSFNet.
- 1992 року було надано перші послуги під'єднання до Internet за допомогою телефонної лінії та модема (англ. dial-up access).
- 1993 року з'явився знаменитий веббраузер (англ. web-browser) NCSA Mosaic.
- 1995 рік - було сформовано Консорціум всесвітньої павутини (англ. World Wide Web Consortium), створивши його сучасний вигляд і повністю підмінивши собою поняття «Інтернет».
- З 1998 покровителем Інтернету вважається Ісидор Севільський.
- Історія українського сегменту Інтернет
починається 19 грудня 1990 року, коли Юрій Янківський з Міжгалузевого Наукового Центру Технології Програмування «Технософт» (м. Київ) під'єднався до світової мережі Інтернет. - Інтернет в Україні почав розгортатись без будь-якої державної підтримки.
- Історія домену UA (так би мовити, «винятково українського», UAнет) починається восени 1991 року
- Існує велика кількість служб інтернету. В основному вони поділяються на стандартні (публічні) та спеціальні (доступні обмеженому колу користувачів). Для прикладу: існує спеціальна служба для обміну інформацією між банками. Доступ до неї нам закрито.
- Групи новин (в основному, Usenet)
- FTP-сервери
- e-mail — електронна пошта;
- групи новин;
- списки поштової розсилки;
- доступ до файлів віддалених комп'ютерів;
- сеанси зв'язку з іншими комп'ютерами, під'єднаними до INTERNET;
- пошук інформації в базі даних в оперативному режимі;
- спілкування з іншими користувачами шляхом використання сервісу інтернет чату;
- доступ до інформаційної системи World Wide Web (WWW).
- широка передача MultiMedia;
- RadioInternet;
- розмовний конференційний зв'язок;
- безпечні угоди;
- відео-конференційний зв'язок;
- бездротове з'єднання.
(за матеріалами uk.wikipedia.org/Інтернет#Основи_організації_мережі_Інтернет)
Веб-квести до Дня безпечного Інтернету 2023
#SID2023 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету #ДеньБезпечногоІнтернету2023
Про служби інтернету читайте у дописі «До Дня безпечного інтернету. Як це було...».
Отже, одна з інтернет-служб – World Wide Web або WWW – Всесвітня павутина, що надає доступ до всіх вебсторінок в Інтернеті. Щоб не заплутатися у цій павутині, як мухи у пастці, ми повинні пам’ятати про правила безпеки у віртуальному просторі!
Про це ми, вчителі інформатики, нагадуємо нашим учням постійно, а напередодні Дня безпечного Інтернету проводимо додаткові заходи, які покликані сприяти обізнаності учнів про небезпеки, що існують в Інтернеті, та про шляхи їх подолання.
Для нас Інтернет – це «вулиця», де дублюється реальне життя, така собі «паралельна реальність». На цій вулиці є все: друзі в соціальних мережах, інтернет-магазини, кінотеатри, віртуальні музеї, концерти, онлайн-лікарні і віртуальні школи, бібліотеки, гроші, інтернет-банки і таке інше. І так само, як на реальній вулиці необхідно дотримуватися правил дорожнього руху, так само, виходячи на простори інтернету, потрібно дотримуватися важливих правил поведінки, безпеки та норм етикету (Нетикет)!
З цією метою вчителі інформатики Денисенко В.І. та Міронова Л. І. на інтерактивній платформі «Всеосвіта» створили веб-квести до Дня безпечного інтернету. Учні виконували цікаві завдання, за допомогою яких дізнавались про те, як зробити Інтернет безпечнішим і кращим для себе, проявили свою креативність та знання. За тиждень веб-квести пройшли більше 1000 користувачів, наші учні, їх батьки та вчителі отримали сертифікати знавців правил безпеки в інтернеті. Переглянути сертифікати ►
Спробуйте й ви!
Вебквест «День безпечного Інтернету. Кібербезпека» uuu (Денисенко В.І.)
Вебквест: Безпека в Інтернеті ►►► (Міронова Л.І.)
Вебквест: Безпечний Інтернет ►►► (Міронова Л.І.)
Підсумовуючі події, звертаємся до всіх користувачів Інтернету:
створюй, спілкуйся і поважай - кращий Інтернет починається з тобою!
А ви відчуваєте себе готовими?
Перейдіть за посиланнями та перевірте себе:
Учителі інформатики
Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО, Лариса Іванівна МІРОНОВА
05 лютого 2023
ПАМ'ЯТЬ ЖИВЕ В СЕРЦЯХ
Шість років тому, 05.02.2017, пішов за межу життя наш директор Володимир Іванович Галич
Шість років непоправної втрати, скорботи, суму минуло від холодної днини 5 лютого 2017 року, коли пішов за межу життя наш директор Володимир Іванович Галич. На жаль, у цьому недосконалому світі таке доводиться переживати. Для нас він живий і десь поблизу, в спогадах, у серці та розмовах. Огортає душу тихий жаль, що не побачимо ми знову ні його радість, ні його печаль.
Всі, хто знав, — згадайте разом з нами добрим словом і тихою молитвою.
НА СВІТЛУ ПАМ'ЯТЬ ВЧИТЕЛЯ ►►►►►