17 лютого 2023

Конкурс до Дня Святого Валентина “Ідеальна пара — 2023”



14 лютого в онлайн-форматі проведено традиційний для нашого закладу конкурс “Ідеальна пара”.


14 лютого в онлайн-форматі проведено традиційний для нашого закладу конкурс “Ідеальна пара”. Бажання позмагатися і стати Ідеальною парою “Сузір’я” 2023 року виявили 6 пар. Учасники: 
Олександр Маруєв і Анастасія Галутва (9-А клас), 
Сергій Захарченко і Софія Науфок (10- А), 
Ярослав Габідуллін і Анісья Онищенко (10-Б), 
Олександр Короєд і Анна Гаращенко (11-А), 
Артем Пільгуй і Віолетта Кобак (11-Б), 
Богдан Дудка і Мєланія Войтешонок (11-В). 
Було, звичайно, і компетентне жюрі: 
Аліна Миколаївна Карпій (заступник директора з навчально-виховної роботи), 
Сергій Олександрович Каширін (учитель фізичного виховання), 
Ольга Володимирівна Соловей (психолог закладу). 
Директор нашого закладу Наталія Степанівна, класні керівники учасників теж приєдналися повболівати і підтримати.


Діти показали свої знання з літератури у конкурсі “Бліц-опитування”, 
творчі здібності у конкурсі “Політ кохання”, де треба було висловити симпатію своїй половинці за допомогою звичайнісінького слова (калюжа, футбол, кава, блискавка....). 
Відмінно виконано учасниками завдання конкурсів “Попелюшка” і “Впізнай свою половинку”.

Перемогла пара 10-Б класу. “Ідеальна пара - 2023” — Ярослав Габідуллін і Анісья Онищенко.
Зустріч пройшла в теплій, розкутій атмосфері. Ми змогли зберегти добру традицію і подарувати один одному святковий настрій, об’єднавшись з різних куточків світу.
Вітання переможцям і подяка всім учасникам.




Фото та відео для перегляду за цим посиланням.

06 лютого 2023

До Дня безпечного інтернету. Як це було...

 


07.02.2023 р. - Всесвітній день безпечного Інтернету.

Як з'явився інтернет?

Трохи історії…
  • 1969 року Міністерство оборони США започаткувало розробку проєкту, котрий мав на меті створення надійної системи передачі інформації на випадок війни за допомогою комп'ютерної мережі, яка була названа ARPANET.
  • 1973 року до мережі через трансатлантичний кабель були приєднані перші іноземні організації з Великої Британії та Норвегії — мережа стала міжнародною.
  • 1 січня 1983 року мережа ARPANET перейшла з протоколу NCP на протокол TCP/IP, який досі успішно використовується для об'єднання мереж і за мережею ARPANET закріпився термін «Інтернет».
  • 1984 року була розроблена система доменних назв (англ. Domain Name System, DNS).
  • Тоді ж у мережі ARPANET з'явився серйозний суперник — Національний науковий фонд США (NSF) заснував міжуніверситетську мережу NSFNet, яка була утворена з дрібніших мереж, у тому числі відомими на той час Usenet та Bitnet, і мала значно більшу пропускну здатність, аніж ARPANET. До цієї мережі за рік під'єдналось близько 10 тисяч комп'ютерів; визначення «Інтернет» почало плавно переходити до NSFNet.
  • 1990 року мережа ARPANET припинила своє існування, програвши конкуренцію NSFNet.
  • 1992 року було надано перші послуги під'єднання до Internet за допомогою телефонної лінії та модема (англ. dial-up access).
  • 1993 року з'явився знаменитий веббраузер (англ. web-browser) NCSA Mosaic.
  • 1995 рік - було сформовано Консорціум всесвітньої павутини (англ. World Wide Web Consortium), створивши його сучасний вигляд і повністю підмінивши собою поняття «Інтернет».
  • З 1998 покровителем Інтернету вважається Ісидор Севільський.

  • Історія українського сегменту Інтернет 

    починається 19 грудня 1990 року, коли Юрій Янківський з Міжгалузевого Наукового Центру Технології Програмування «Технософт» (м. Київ) під'єднався до світової мережі Інтернет.
  • Інтернет в Україні почав розгортатись без будь-якої державної підтримки.
  • Історія домену UA (так би мовити, «винятково українського», UAнет) починається восени 1991 року
  • Існує велика кількість служб інтернету. В основному вони поділяються на стандартні (публічні) та спеціальні (доступні обмеженому колу користувачів). Для прикладу: існує спеціальна служба для обміну інформацією між банками. Доступ до неї нам закрито.
У наш час найпопулярнішими службами Інтернету є:
INTERNET надає наступні основні види послуг:
  1. e-mail — електронна пошта;
  2. групи новин;
  3. списки поштової розсилки;
  4. доступ до файлів віддалених комп'ютерів;
  5. сеанси зв'язку з іншими комп'ютерами, під'єднаними до INTERNET;
  6. пошук інформації в базі даних в оперативному режимі;
  7. спілкування з іншими користувачами шляхом використання сервісу інтернет чату;
  8. доступ до інформаційної системи World Wide Web (WWW).
З додаткових послуг можна виділити:
  • широка передача MultiMedia;
  • RadioInternet;
  • розмовний конференційний зв'язок;
  • безпечні угоди;
  • відео-конференційний зв'язок;
  • бездротове з'єднання.
Учитель інформатики Вікторія Денисенко

(за матеріалами uk.wikipedia.org/Інтернет#Основи_організації_мережі_Інтернет)

Веб-квести до Дня безпечного Інтернету 2023



7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. На онлайн-уроках діти разом з вчителями обговорили правила поводження в мережі Інтернет. До цього дня учні 2-11 класів були учасниками та учасницями веб-квестів "Безпечний Інтернет" на інтерактивній платформі «Всеосвіта», які підготували для них вчителі інформатики Міронова Л. І., Денисенко В. І.. Учні виконували цікаві завдання, за допомогою яких дізнавались про те, як зробити Інтернет безпечнішим і кращим для себе, проявили свою креативність та знання.

#SID2023 #SaferInternetDay  #ДеньБезпечногоІнтернету  #ДеньБезпечногоІнтернету2023



Всесвітній день безпечного інтернету щорічно відзначається всією світовою спільнотою за ініціативи мережі Insafe та INHOPE та за підтримки Європейської комісії. А оскільки цифрові пристрої використовують двійкову систему числення, то цей день відзначається у 2-й день 2-го тижня 2-го місяця року (у 2023 році це вівторок 07 лютого).

У певному сенсі інтернет – це більше абстрактне поняття, ніж фізична сутність. На нього немає ні патенту, ні авторських прав: засновник всесвітньої павутини англієць Тім Бернерс-Лі відмовився патентувати свій винахід, щоб залишити його безкоштовним і доступним для всіх. У інтернету немає одного власника.

Той інтернет, який більшість з початківців називають інтернетом, зовсім не інтернет (ось як заплутано сказано). Більшість вважає, що отримання інформації з певного сайту у вигляді сторінок і є весь інтернет. Це зовсім не так. Мова йде лише про одну із служб інтернету - WWW (World Wide Web; всесвітнє павутиння також: всемережжя, веб або тенета).

Про служби інтернету читайте у дописі «До Дня безпечного інтернету. Як це було...».

Отже, одна з інтернет-служб – World Wide Web або WWW – Всесвітня павутина, що надає доступ до всіх вебсторінок в Інтернеті. Щоб не заплутатися у цій павутині, як мухи у пастці, ми повинні пам’ятати про правила безпеки у віртуальному просторі!

Про це ми, вчителі інформатики, нагадуємо нашим учням постійно, а напередодні Дня безпечного Інтернету проводимо додаткові заходи, які покликані сприяти обізнаності учнів про небезпеки, що існують в Інтернеті, та про шляхи їх подолання.



Для нас Інтернет – це «вулиця», де дублюється реальне життя, така собі «паралельна реальність». На цій вулиці є все: друзі в соціальних мережах, інтернет-магазини, кінотеатри, віртуальні музеї, концерти, онлайн-лікарні і віртуальні школи, бібліотеки, гроші, інтернет-банки і таке інше. І так само, як на реальній вулиці необхідно дотримуватися правил дорожнього руху, так само, виходячи на простори інтернету, потрібно дотримуватися важливих правил поведінки, безпеки та норм етикету (Нетикет)!

З цією метою вчителі інформатики Денисенко В.І. та Міронова Л. І. на інтерактивній платформі «Всеосвіта» створили веб-квести до Дня безпечного інтернету. Учні виконували цікаві завдання, за допомогою яких дізнавались про те, як зробити Інтернет безпечнішим і кращим для себе, проявили свою креативність та знання. За тиждень веб-квести пройшли більше 1000 користувачів, наші учні, їх батьки та вчителі отримали сертифікати знавців правил безпеки в інтернеті. Переглянути сертифікати ►

Спробуйте й ви!

Вебквест «День безпечного Інтернету. Кібербезпека» uuu (Денисенко В.І.)

Вебквест: Безпека в Інтернеті ►►► (Міронова Л.І.)

Вебквест: Безпечний Інтернет ►►► (Міронова Л.І.)



А чи відомо вам, що люди, які бояться комп’ютерів, називаються кіберофобами?

А людей, що мають страх залишитися без смартфона, називають номофобами.

А як ви вважаєте, що означають наступні слова: спам, кібермобінг, грумінг, флеймінг, хеппіслеппінг, фрейпінг, кіберсталкінг, кетфішінг?.. Це терміни, пов’язані з інтернет-небезпеками. І для того, щоб успішно захищатися від цих та сотні інших небезпек, треба розуміти їх значення, бо, як відомо, хто попереджений – той озброєний.

Підсумовуючі події, звертаємся до всіх користувачів Інтернету:

створюй, спілкуйся і поважай - кращий Інтернет починається з тобою!

А ви відчуваєте себе готовими?

Перейдіть за посиланнями та перевірте себе:

  1. Ризики в мережі Інтернетuuu
  2. Безпека в Інтернеті uuu
  3. Безпечний Інтернет uuu

Учителі інформатики

Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО, Лариса Іванівна МІРОНОВА





05 лютого 2023

ПАМ'ЯТЬ ЖИВЕ В СЕРЦЯХ

 

Шість  років тому, 05.02.2017, пішов за межу життя наш директор Володимир Іванович Галич



Шість  років непоправної втрати, скорботи, суму минуло від холодної днини 5 лютого 2017 року, коли пішов за межу життя наш директор Володимир Іванович Галич. На жаль, у цьому недосконалому світі таке доводиться переживати. Для нас він живий і десь поблизу, в спогадах, у серці та розмовах. Огортає душу тихий жаль, що не побачимо ми знову ні його радість, ні його печаль.

Всі, хто знав, — згадайте разом з нами добрим словом і тихою молитвою.

НА СВІТЛУ ПАМ'ЯТЬ ВЧИТЕЛЯ ►►►►►