12 лютого 2021

Тиждень профорієнтації. Що я знаю про пожежних?



Ще з дитячого садочка дітлахи  знають, що слід вимикати праску з розетки та не гратися сірниками. В навчальному закладі вчителі проводять бесіди про техніку безпеки під час відпочинку на воді та на льоду. Батьки неодноразово як малим так і дорослим дітям поясняють правила користування газом та електрообігрівачами. Тобто, інформаційний простір навколо кожного з нас досить насичений питаннями безпеки життя і здоров’я. І номер телефону «101» знає кожна людина. Та не кожна володіє інформацією, що стоїть за цими цифрами.

Отже, «101» для більшості - номер пожежної охорони. Але інформація застаріла. Зараз це – ДСНС - Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Щоденна робота сучасних рятувальників – нелегкий шлях, пов’язаний не тільки з пожежами, а і з рятуванням людей на автошляхах, у будинках, на воді, кризі, під час природних лих, катастроф, надзвичайних ситуацій.

Співробітники ДСНС – це високомобільна рятувальна служба, здатна працювати на воді, на землі і під землею, у повітрі, за будь-яких кліматичних умов та пір року. Ми неодноразово чули про випадки героїзму та безстрашність рятувальників у виконанні службових обов’язків, пов’язаних як із знешкодженням небезпечних речовин та вибухових пристроїв, розмінуваннями, так і з рятуванням тварин з дерев та котлованів, розблокуванням дверей і зняттям підлітків з дахів.

Добре, що в цій героїчній професії є гарні, щасливі моменти. Наприклад, вдячність врятованого рибалки, що був опинився у відкритому морі на крижині або очі дитини, яку тільки-но винесли з вогню, щасливі сльози матері, якій повернули дитя, врятоване з-під завалів будинку. Ці емоції не порівняти ні з чим.

10 лютого ми познайомилися з працівником Державної служби з надзвичайних ситуацій Сьомченком Олександром Анатолійовичем, якого наш класний керівник Вікторія Іванівна Денисенко запросила до нас у клас, щоб він розповів нам про свою професію. Колись Олександр Анатолійович навчався у нашій школі, а зараз працює в Запорізькій рятувальній частині, за свою відважну та небезпечну роботу неодноразово нагороджений грамотами. В ДСНС працює і його син - теж випускник нашої школи.

Ми дійшли висновку, що рятувальники – це особливі люди. Саме завдяки їм ми можемо спокійно займатися своїми справами. Бо девіз ДСНС: «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» І ми впевнені, що нам допоможуть у разі небезпечної ситуації, зреагують своєчасно і ефективно. А коли прийде наш час вибирати майбутню професію, можливо, ця зустріч вплине на наш вибір.

09 лютого 2021

Правила безпеки у паралельній реальності

 Чи знаєте ви, що існують люди, які бояться комп’ютерів? Їх називають кіберофобами.

З одного боку це щасливі люди, бо ніколи не потраплять у інтернет-залежність. А з іншого – жахлива ситуація, адже сучасне життя дуже тісно пов’язане з Інтернетом.

Людей, що мають страх залишитися без смартфона, називають номофобами. Більше того, Інтернет недарма називають віртуальною РЕАЛЬНІСТЮ (або альтернативною, або паралельною), бо він так тісно увійшов у наше життя, що ми не відчуваємо себе у безпеці і починаємо нервувати, коли він раптово пропадає.

Для мене Інтернет – це «вулиця», де дублюється реальне життя, така собі «паралельна реальність». На цій вулиці є все: друзі в соціальних мережах, онлайн магазини, кінотеатри, віртуальні музеї, концерти, онлайн лікарні і віртуальні школи, бібліотеки, гроші, інтернет-банки і т.ін. І так само, як на реальній вулиці, на стежинах інтернету нас чекають небезпеки. Але, на відміну від вулиць, де більшість небезпек видно неозброєним оком, інтернет-небезпеки майстерно приховуються, тому стають ще більшими загрозами для людини.

Мабуть, саме тому за ініціативою мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії вся світова спільнота відзначає Всесвітній день безпечного Інтернету. А оскільки цифрові пристрої використовують двійкову систему числення, то цей день відзначається у 2-й день 2-го тижня 2-го місяця року (у 2021 році це вівторок 09 лютого).

Одна з інтернет-служб – World Wide Web або WWW – Всесвітня павутина, що надає доступ до всіх веб-сторінок в Інтернеті. Щоб не заплутатися у цій павутині, як мухи у пастці, ми повинні пам’ятати про правила безпеки у віртуальному просторі.

Про це ми нагадуємо нашим учням постійно, а напередодні Дня безпечного Інтернету проводимо заходи, які покликані сприяти обізнаності учнів про небезпеки, що існують в Інтернеті, та про шляхи їх подолання; проводимо дослідження позитивних і негативних сторін Інтернету; засвоюємо правила безпечної роботи в Інтернеті; розвиваємо логіку, кмітливість; виховуємо інформаційну культуру учнів, впевненість у собі та просто радіємо життю і можливостям, які перед нами відкриваються.

  

Вже традиційно у всіх класах проведено інформаційні хвилинки «Безпечний Інтернет: поради від Нулика і Одинички».

З учнями середніх класів обговорено відео «Найжахливіший тиждень Петрика» та складено правила, яких необхідно дотримуватися при роботі в Інтернеті.

Для учнів 5-х класів проведено тренінг «Я – за безпечний Інтернет». Для семикласників – тренінг «Інтернет корисний та небезпечний», а для учнів 9-А та 9-В класів – тренінг «Тенета Інтернету».

З учнями 8-х класів ми створили відео «Казка про золоті правила безпеки в Інтернеті».

З десятикласниками отримали справжнє задоволення від створення «30 правил безпечного Інтернету» у відеоформаті.

З учнями 11-А класу створювали колективну презентацію-порадник для батьків «Інформаційна безпека дітей в мережі», а з учнями 11-Б класу під час уроку-тренінгу створили справжню павутину, з якої ледь вибралися, отримавши заряд енергії та позитиву і гарного настрою на весь день.


У закладі була організована фотовиставка «Придумай назву»; на ній представлені креативні і веселі фото, обов’язковим елементом яких був домашній комп’ютер.

До Дня безпечного Інтернету був оформлений стенд з головними правилами безпеки в Інтернеті.

Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!

Підсумовуючі події, звертаюся до всіх користувачів Інтернету:

створюй, спілкуйся і поважай - кращий Інтернет починається з тобою!

Фотоальбом

#SID2021 #SaferInternetDay  #ДеньБезпечногоІнтернету  #ДеньБезпечногоІнтернету2021

Учитель інформатики Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО

08 лютого 2021

30 правил безпечного Інтернету від десятикласників

 День безпечного Інтернету 2021 

Напевне, ви вже знаєте, що 9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Адже, в Резолюції 32-й сесії Ради ООН з прав людини «Заохочення, захист і здійснення прав людини в Інтернеті» говориться: "Ті ж самі права, які людина має в офлайновому середовищі, повинні також захищатися в онлайновому середовищі".

Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Учні 10-х класів КЗ ОЗЗСО "Сузір'я" долучилися до заклику Центру кращого Інтернету відзначити цей День в Україні – день заради безпечнішого та найкращого Інтернету, записавши свої "30 правил безпечного Інтернету".
Сподіваємося, що вони стануть вам в нагоді. 
Пам'ятайте! Бути захищеними в Інтернеті просто!




#SID2021 #SaferInternetDay  #ДеньБезпечногоІнтернету  #ДеньБезпечногоІнтернету2021

Учитель інформатики Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО

Казка про золоті правила безпеки в Інтернеті


А ви любите казки?
Коли ми були маленькі, то просили маму чи бабусю розповісти казочку перед сном.
Потім ми підросли і навчилися читати казки самі для себе.
А сьогодні ми спробували розповісти казочку вам, дібрали ілюстрації і змонтували відео під керівництвом учителя інформатики В.І.Денисенко.
Казка ця не проста, бо розповідається у ній про небезпеки, які на користувачів чекають в Інтернеті, вона вчить, як цих небезпек уникати. Переповіли ми вам цю казку з нагоди Всесвітнього дня Безпечного Інтернету, який відзначається 09 лютого 2021 р. по всьому світу. Приєднуйтеся!

Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!

Отже, представляємо вашій увазі колективну роботу восьмикласників "Казка про золоті правила безпеки в Інтернеті".
Сідайте зручненько та дивіться і слухайте уважненько!




05 лютого 2021

Користуйтеся безпечно!



"Інтернет корисний та небезпечний" відкривали для себе семикласники під час тренінгу 04 лютого під керівництвом учителя інформатики В.І.Денисенко.

Скільки потрібних речей можна зустріти в інтернеті та використати з вигодою для себе! Але не менше і небезпек чатує на свою жертву в мережі. Тож вберегтися від негативних наслідків відвідування Всесвітнього павутиння допоможе постійне та неухильне дотримання правил безпечного користування інтернетом.

Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!









ФОТОАЛЬБОМ

#SID2021 #SaferInternetDay  #ДеньБезпечногоІнтернету  #ДеньБезпечногоІнтернету2021

Учитель інформатики Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО

04 лютого 2021

"Я- за безпечний інтернет!"

 




"Я- за безпечний інтернет!" - так називався тренінг для учнів 5-Б (02.02.21) та 5-А і 5-В класів (03.02.21), який провела учитель інформатики В.І.Денисенко. На занятті учні засвоїли нову інформацію про комп'ютерні програми, виконали багато практичних вправ для опрацювання правил безпечної роботи та поведінки в Інтернеті. Під час роботи п'ятикласники виявили, що спілкуватися між собою та грати в ігри у реальному житті не менш цікаво, ніж у віртуальному.