12 лютого 2021
Тиждень профорієнтації. Що я знаю про пожежних?
09 лютого 2021
Правила безпеки у паралельній реальності
Чи знаєте ви, що існують люди, які бояться комп’ютерів? Їх називають кіберофобами.
З одного боку це щасливі люди, бо ніколи не потраплять у інтернет-залежність. А з іншого – жахлива ситуація, адже сучасне життя дуже тісно пов’язане з Інтернетом.
Людей, що мають страх залишитися без смартфона, називають номофобами. Більше того, Інтернет недарма називають віртуальною РЕАЛЬНІСТЮ (або альтернативною, або паралельною), бо він так тісно увійшов у наше життя, що ми не відчуваємо себе у безпеці і починаємо нервувати, коли він раптово пропадає.
Для мене Інтернет – це «вулиця», де дублюється реальне життя, така собі «паралельна реальність». На цій вулиці є все: друзі в соціальних мережах, онлайн магазини, кінотеатри, віртуальні музеї, концерти, онлайн лікарні і віртуальні школи, бібліотеки, гроші, інтернет-банки і т.ін. І так само, як на реальній вулиці, на стежинах інтернету нас чекають небезпеки. Але, на відміну від вулиць, де більшість небезпек видно неозброєним оком, інтернет-небезпеки майстерно приховуються, тому стають ще більшими загрозами для людини.
Мабуть, саме тому за ініціативою мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії вся світова спільнота відзначає Всесвітній день безпечного Інтернету. А оскільки цифрові пристрої використовують двійкову систему числення, то цей день відзначається у 2-й день 2-го тижня 2-го місяця року (у 2021 році це вівторок 09 лютого).
Одна з інтернет-служб – World Wide Web або WWW – Всесвітня павутина, що надає доступ до всіх веб-сторінок в Інтернеті. Щоб не заплутатися у цій павутині, як мухи у пастці, ми повинні пам’ятати про правила безпеки у віртуальному просторі.
Про це ми нагадуємо нашим учням постійно, а напередодні Дня безпечного Інтернету проводимо заходи, які покликані сприяти обізнаності учнів про небезпеки, що існують в Інтернеті, та про шляхи їх подолання; проводимо дослідження позитивних і негативних сторін Інтернету; засвоюємо правила безпечної роботи в Інтернеті; розвиваємо логіку, кмітливість; виховуємо інформаційну культуру учнів, впевненість у собі та просто радіємо життю і можливостям, які перед нами відкриваються.
Вже традиційно у всіх класах проведено інформаційні хвилинки «Безпечний Інтернет: поради від Нулика і Одинички».
З учнями середніх класів обговорено відео «Найжахливіший тиждень Петрика» та складено правила, яких необхідно дотримуватися при роботі в Інтернеті.
Для учнів 5-х класів проведено тренінг «Я – за безпечний Інтернет». Для семикласників – тренінг «Інтернет корисний та небезпечний», а для учнів 9-А та 9-В класів – тренінг «Тенета Інтернету».
З учнями 8-х класів ми створили відео «Казка про золоті правила безпеки в Інтернеті».
З десятикласниками отримали справжнє задоволення від створення «30 правил безпечного Інтернету» у відеоформаті.
З учнями 11-А класу створювали колективну презентацію-порадник для батьків «Інформаційна безпека дітей в мережі», а з учнями 11-Б класу під час уроку-тренінгу створили справжню павутину, з якої ледь вибралися, отримавши заряд енергії та позитиву і гарного настрою на весь день.
У закладі була організована фотовиставка «Придумай назву»; на ній представлені креативні і веселі фото, обов’язковим елементом яких був домашній комп’ютер.
До Дня безпечного Інтернету був оформлений стенд з головними правилами безпеки в Інтернеті.
Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!
Підсумовуючі події, звертаюся до всіх користувачів Інтернету:
створюй, спілкуйся і поважай - кращий Інтернет починається з тобою!
Фотоальбом
#SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету #ДеньБезпечногоІнтернету2021
Учитель інформатики Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО
08 лютого 2021
30 правил безпечного Інтернету від десятикласників
День безпечного Інтернету 2021
Напевне, ви вже знаєте, що 9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Адже, в Резолюції 32-й сесії Ради ООН з прав людини «Заохочення, захист і здійснення прав людини в Інтернеті» говориться: "Ті ж самі права, які людина має в офлайновому середовищі, повинні також захищатися в онлайновому середовищі".
Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
Учні 10-х класів КЗ ОЗЗСО "Сузір'я" долучилися до заклику Центру кращого Інтернету відзначити цей День в Україні – день заради безпечнішого та найкращого Інтернету, записавши свої "30 правил безпечного Інтернету".
Сподіваємося, що вони стануть вам в нагоді.
Пам'ятайте! Бути захищеними в Інтернеті просто!
#SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету #ДеньБезпечногоІнтернету2021
Учитель інформатики Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО
Казка про золоті правила безпеки в Інтернеті
Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!
Отже, представляємо вашій увазі колективну роботу восьмикласників "Казка про золоті правила безпеки в Інтернеті".Сідайте зручненько та дивіться і слухайте уважненько!
05 лютого 2021
Користуйтеся безпечно!
Разом для найкращого Інтернету: 9 лютого День безпечного Інтернету 2021!
#SID2021 #SaferInternetDay #ДеньБезпечногоІнтернету #ДеньБезпечногоІнтернету2021
Учитель інформатики Вікторія Іванівна ДЕНИСЕНКО
04 лютого 2021
"Я- за безпечний інтернет!"