16 лютого 2020

Ділимося досвідом




13.02.2020 відбулося засідання профільної кафедри фізико-математичних дисциплін та інформатики.

Під час роботи членами кафедри було розглянуто питання методичного забезпечення реалізації продуктивного навчання, підготовки учнів до ЗНО та ДПА. Також обговорили створення умов для забезпечення сучасних методів освітньої діяльності та вдосконалення системи позакласної роботи. Опрацювали підходи до реалізації компетентнісних задач як інноваційного способу формуванням особистості, здатної орієнтуватися у складному життєвому просторі шляхом повної інтеграції навчальних дисциплін. Ознайомилися з Указом Президента України №31/2020 «Про оголошення 2020/2021 навчального року роком математичної освіти в Україні».

Як підсумок, було визначено пріоритетні напрямки роботи: впровадження новітніх технологій навчання, підготовка учнів до участі в ЗНО, ДПА, проведення тематичних заходів та своєчасне висвітлення роботи кафедри на сайті закладу.

11 лютого 2020

День Безпечного Інтернету - 2020

 


ДЕНЬ БЕЗПЕЧНішОГО НТЕРНЕТУ

Приєднуйтесь до #SID2020   #SaferInternetDay   #ДеньБезпечногоІнтернету   #saferinternetchallenge   #HealthySchools

 

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». "Сузір'ївці" із задоволенням приєдналися до акції!


Ми заздалегідь готувалися до Дня безпечного Інтернету 2020 року, який традиційно відбувається у другий вівторок другого тижня другого місяця року, коли  ми об’єднуємо зусилля по всьому світу для роботи " Разом для кращого Інтернету ".

Здобувачі освіти 2-11 класів стали учасниками інтерактивних заходів, присвячених # SaferInternetDay – Дню безпечного Інтернету 2020

 



  • 10 золотих правил Інтернету (2 класи)
  • Вернісаж думок (3-4 класи)
  • Мандруй по мережі Інтернет безпечно (5-6 класи)
  • Шлях до безпеки в Інтернеті (7 кл.)
  • Смачний Інтернет (8-9 класи)
  • Інтернет: добро чи зло (10 класи)
  • Інтернет-павутина (11 класи)
  • "Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати" - Всеукраїнський онлайн-урок з кібербезпеки (реєстрація за посиланням:       http: // cs. co / SID2020 доступна з 5 лютого 2020 року по 25 лютого 2020 року) за підтримки Академії Cisco у співпраці з Департаментом кіберполіції України (8-11 класи)

 



  У рамках заходу “Цифрова година” (Digital Homeroom) наш навчальний заклад взяв участь у Цифровій майстерні з інформаційної безпеки в форматі відкритого майстер-класу з трансляцією через прямий ефір YouTube для освітян України.

 



  За останні десять років Інтернет змінив життя людей. Він має свої позитивні сторони, але може також бути небезпечним для нас. Багато матеріалів в Інтернеті мають протизаконний характер, а використання нечесних методів завдає шкоди людям та призводить до порушення прав людини. У День безпечного Інтернету учні 2 класів пограли у гру «Дикий Інтернет-ліс», яка навчила їх уникати пасток в Інтернеті та вправно їм користуватись, у той же час розважаючись та знаходячи в цьому задоволення. В основу гри   покладено довідник Ради Європи «Інтернет-грамотність», що містить багато корисних порад.   

       Серед учнів 3-4 класів проведено конкурс комп’ютерного малюнка «Безпечний Інтернет». Фото. Малюнки учнів можна переглянути за цим посиланням.  

     У сучасному світі лайків і репостів ти починаєш свій день з соціальних мереж й Інтернету. Але чи кожен розуміє політики платформ і сайтів? Це з’ясовували учні 5 класів у квесті  «Вижити в Інтернеті – місія (не)здійсненна». (Виготовлення гри "Вижити в Інтернеті - місія (не)можлива" стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Центру демократії та верховенства права та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.)

   Все наше життя пов'язане з віртуальним простором. В ньому є багато позитивного та необхідного: онлайн банкінг, освітні сервіси, дистанційна освіта....., проте є безліч негативного: вірус, шахрайство, спам.... На жаль ми мало знаємо про сучасні загрози та небезпеки... Учні 11 класів взяли участь у цікавій грі вебквесті "Як бути обачним та пильним під час роботи в мережі Інтернет, уміти себе захистити і водночас не втрачати ввічливість та сміливість", що приурочена до Дня безпечного Інтернету  та підвищили власну обізнаність з цього питання.

    Свої вміння орієнтуватися в інформаційному просторі під час проведення  «Творчого дня» продемонстрували й учні 8 класів, створюючи відеоролики про безпеку в Інтернеті (фото).

  Переглянути відеоролики учнів можна за цим посиланням.

    Учні 9 класів в рамках тижня інформатики створювали буклети до Дня безпечного Інтернету.

Учні 11 класів відповідали на запитання анкети «Інтернет-залежність»  та створювали колажі «Ми – за безпечний Інтернет» у графічному редакторі Adobe Photoshop. Роботи учнів.

  

  Програма Академій Cisco передбачила формат, який дозволив відзначити День безпечного Інтернету цікаво та корисно. 11 лютого наш навчальний заклад приєднався до онлайн-уроку: «Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати».

  

ФОТОЗВІТ

Учителі інформатики В. І. Денисенко та Л. І. Міронова

Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, інформація про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid
* День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
* День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID
* Якщо у Вас є запитання чи пропозиції, будь ласка, звертайтесь до Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні на адресу електронної пошти: ukraine.sid@gmail.com
* Більше ресурсів та інформації на сайті Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org

* І не забувайте регулярно відвідувати портал « Кращий Інтернет для дітей» (BIK), щоб весь час бути в курсі питань безпеки в Інтернеті, знаходити ресурси підвищення обізнаності в наших ресурсних галереях та передплачувати щоквартальний бюлетень BIK для оновлення безпосередньо у вашу поштову скриньку; ознайомтеся з архівом SID та знайдіть інші новини з дня на цьому веб-сайті , а також портал Better Internet for Kids (BIK) . Будь ласка, відвідайте Facebook та Twitter, щоб бути в курсі останніх новин та акцій кампанії.

* День безпечнішого Інтернету (SID) організовується спільною мережею Insafe-INHOPE за підтримки Європейської Комісії, фінансування якої надається програмою Підключення Європи (CEF). Дізнайтеся більше про Європейську стратегію Європейської стратегії для кращого Інтернету для дітей на веб-сайті Digital Agenda .

07 лютого 2020

Тиждень фізико-математичних дисциплін

 


ЗВІТ предметного Тижня профільної кафедри фізико-математичних дисциплін та інформатики

Тиждень фізико-математичних дисциплін в «Сузір’ї» проходив з 03.02.2020 по 07.02.2020 згідно затвердженого плану.

Завдання тижня: підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також виховання самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності здобувачів освіти, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.  ЧИТАТИ ДАЛІ >>>>>

ФОТОЗВІТ    

ВІДЕО 5-Б       ВІДЕО 5-А



Тиждень інформатики & День Безпечного Інтернету

#SID2020  #SaferInternetDay  #ДеньБезпечногоІнтернету  #saferinternetchallenge  #HealthySchools

  Під час предметного тижня  вчителями Міроновою Л. І. та Денисенко В. І. було проведено декілька заходів з інформатики. Вони пройшли яскраво та насичено. Діти отримали задоволення від цікавих вікторин, конкурсів, ігор, пов’язаних з інформатикою. Для учнів 2 класів проведено Інформаційні хвилинки «Незвичайна інформатика». Відео. У 3, 4 класах було проведено Годину коду «Напиши свою першу програму». Таку навичку, як уміння кодувати, в світі вже ставлять на один рівень з умінням говорити, читати і писати. Година коду (Code.org)  - це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої є показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою, а навчитися основам програмування може кожен. Учні спробували на власному прикладі довести, що кожен може опанувати основи програмування. Відео.

 

  У конкурсі «Знавці інформатики» учні 5-х класів продемонстрували свої знання і вміння з інформатики, вирішували логічні завдання. Головне, що такі змагання подобаються дітям, мотивують їх до подальшого розвитку і до навчання. Відео.

  Учні 9-10 класів вправлялися у конкурсі знавців інформаційних технологій "Інформаційний марафон", створювали буклети до Дня безпечного Інтернету. Також традиційно в рамках тижня проходила онлайн-олімпіада з інформатики для учнів 5-11 класів (відео). Тематичний тиждень пройшов цікаво, насичено, радісно. Аналіз проведених заходів показав, що всі вони були спрямовані на розвиток творчої фантазії, логічного мислення, вміння орієнтуватися в інформаційному просторі, формування відповідальності, креативності.

ФОТОЗВІТ

День безпечного Інтернету - 2020 у "Сузір'ї" Читати далі >>>>>

Вчителі інформатики

Міронова Л.І., Денисенко В.І.