25 лютого 2019

МАН: Щедрий врожай перемог молодих науковців « Сузір’я»

Неодноразово сторінки сайту закладу знайомили відвідувачів з перебігом підготовки та участі наших талановитих молодих дослідників у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН в Запорізькій області. Сьогоднішня стаття – це логічне завершення низки дописів про талановиту, вірну Малій академії наук, молодь «Сузір’я» та її наставників. Сучасних дітей називають мовчазним поколінням, або дітьми дому та соцмереж - поколінням Z. Виховання і навчання таких дітей вимагає особливого підходу, використання сучасних прийомів та методів. 

Зі щемом в серці колектив закладу очікував на результати участі наших сузір’ївців в обласному етапі конкурсу-захисту робіт. Усі шестеро учнів зі своїми наставниками тріумфально закінчили ІІІ етап. 
За результатами конкурсу 
ІІ місце виборола Глущенко Єлизавета (вчитель Синчило І.А.), 
ІІІ – Цюрупович Катерина (вчитель Гаращенко А.П.), 
ІІІ – Тоцька Анастасія (вчитель Середа С.В.), 
ІІІ - Пакета Лілія (вчитель Коршун А.Я.),
IV - Чиж Артем (вчитель Денисенко В.І.), 
VI - Козир Юлія (вчитель Ляшенко Л.М.).




Нелегкий учительський хліб, скроплений щоденною кропіткою працею, обов’язково приносить високі результати, а разом із тим і позитивні емоції. Четверо зірочок узяли фінальну вершину і перемогли. Для Цюрупович Катерини це вже третя поспіль перемога, яка не лише запалила в учениці бажання займатися науковою діяльністю, а й навчила йти вперед, не зупинятись на досягнутому. Дехто з дітей прагне продовжувати працювати над темами, а дехто планує брати нову висоту. Лише наполеглива праця і непоборне бажання перемоги є запорукою успіху. Ми бажаємо молодим дослідникам обов’язкового здійснення найзаповітніших мрій, а їх наставникам - гідної оцінки такої нелегкої вчительської праці.

ЗДНМР Аліна Карпій

18 лютого 2019

Обмін досвідом. Семінар вчителів точних наук

 15 лютого КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я» гостинно відчинив свої двері гостям – учителям математики, фізики, інформатики Оріхівської об’єднаної територіальної громади. На семінарі були присутні методисти відділу освіти виконавчого комітету Оріхівської міської ради Леонідова Н.Г. та Кулик О.К.


  Семінар тривав майже три години, тема зустрічі є дійсно актуальною: «Впровадження педагогічних інноваційних технологій на уроках математики, фізики та інформатики».
  Кожен із присутніх розумів необхідність ґрунтовного вивчення даної проблеми. Саме тому вчителі креативно поставились до підготовки власних виступів. Кожна доповіді супроводжувались відеопрезентацією, практичними показами та науковими коментарями виступаючих. Вчителі не просто висвітлювали теоретичні відомості, а й ділились власним педагогічним досвідом, успіхами та надбаннями.
   Учасники семінару розглянули такі питання:

  • Представлення кафедри фізико-математичних дисциплін (Гаращенко А.П.)
  • Результати ЗНО та ДПА (Дибко С.А.)
  • Робота з обдарованими дітьми (Дейнега Л.І.)
  • Формування громадянської компетенції учнів засобами позакласної діяльності (Юйкова Я.І.)
  • Застосування сучасних інформаційних технологій в освітньому процесі (Денисенко В.І.)
  • Використання хмарних технологій на уроках інформатики (Міронова Л.І.)
  • Інноваційний відеофреш (Гаращенко А.П.)
  • Активізація пізнавальної діяльності на уроках математики з елементами інтерактивного навчання (Журавльова С.О., Козлова Н.Є.)
  • Використання Цифрової лабораторії (Середа С.В.)

     По завершенню семінару відбулось спільне обговорення питань, які були висвітлені.
    Подібні заходи є необхідними у роботі вчителів: кожен має змогу не лише висловити власний погляд, а й почути іншу точку зору з певного питання. Кінцевий результат – високі досягнення на  педагогічній ниві.

ФОТОЗВІТ

Дибко С.А., вчитель математики

12 лютого 2019

Тиждень точних наук

 Предметний тиждень

математики, фізики та інформатики

Не махай на все рукою,
              Не лінуйся, а учись,
             Бо чого навчишся в школі,
             Знадобиться ще колись!

   З 4 по 8 лютого 2019 року в нашому закладі проходив тематичний тиждень математики, фізики та інформатики.
   Проведення тематичного тижня створює великі можливості для переконання учнів у тому, що предмети фізико-математичного циклу можуть бути по-справжньому цікавими, несподіваними й веселими.
  Мета тижня:

  • поповнити та розширити знання з математики, фізики, інформатики та історії їх розвитку; 
  • показати зв’язок з іншими науками;
  • охопити якомога більшу кількість учнів і надати можливість розкрити свої організаторські, творчі, інтелектуальні здібності;
  • відчути себе талановитою особистістю;
  • викликати пізнавальний інтерес до вивчення предметів.

Були проведені різноманітні тематичні заходи:

  • 5-11-і класи стали учасниками вікторин, цікавих математичних п’ятихвилинок, конкурсів малюнків, кросвордів, загадок;
  • 5-А та 5-Б класи (вч. Юйкова Я.І.) брали участь у квесті «Подорож країною математики». Кожна команда пройшла маршрут, на якому діти зустрілися з різними математичними випробуваннями. Учні проявили свої знання та вміння мислити логічно, працювати в команді. Тим часом вболівальники кожної команди, розв’язуючи логічні головоломки, заробляли додаткові бали для своїх команд. Тож у нелегкій боротьбі перемогла команда 5-А класу (капітан Романов Роман);
  • Чиж А. (9-Б кл., вч. Дейнега Л.І.) показав учням 5-6-х класів японський спосіб множення чисел, чим викликав неабиякий інтерес у школярів;
  • Кириченко А., Мась Е., Малінка І., Петрова К., Кульбак А., Ємець Є. (9-Б кл., вч. Дейнега Л. І.) підготували для восьмикласників «Біографічні мініатюри про математиків», дізналися маловідомі факти про відомих вчених, а Цюрупович К. (11-Б кл., вч. Гаращенко А. П.) презентувала свою роботу МАН і запропонувала їм теж долучитися до наукових досліджень.

   Вчителем Гаращенко А. П. було проведено конкурс «Найрозумніший» для шанувальників математики, у якому взяли участь учні 7-В класу. Здобувачі освіти працювали в командах, обговорювали завдання, мали змогу показати свої знання з предмета, історії математики, відповідаючи на запитання вікторини, розв’язуючи логічні задачі. Вболівальники підтримували улюблені команди, заробляли їм додаткові бали за правильні відповіді на запитання вчителя.

   А який же тиждень без фізики! На одному подиху пройшла інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» між командами знавців фізики 10-А та 10-Б класів (вч. Середа С. В.). Глибокі знання з фізики показали Тоцька А., Скрипаль М. (10-А клас), Фесенко С., Козир М. (10-Б клас). Найкраще справилася із запитаннями гри команда 10-А класу. Вона й стала переможницею.

  З учнями 11-А, 11-Б класів у рамках предметного тижня 6 лютого вчителем інформатики Міроновою Л. І. було проведено  квест з інформатики «Веселі перегони». Старшокласники виконували цікаві квестові завдання, використовували можливості Інтернет-технологій, виявляли спритність та кмітливість, свої інтерактивні здібності. Учні 2-8 класів прийняли участь у конкурсі на кращий малюнок до Дня Безпечного Інтернету, були проведені інформхвилинки про безпеку в Інтернеті.

   У рамках тижня пройшов #ДеньБезпечногоІнтернету. Учитель інформатики Денисенко В. І. залучила дітей до виготовлення презентацій, буклетів, бюлетенів «Безпечний Інтернет» (найактивнішими був 8-В клас). Учні створили тлумачний словник термінів інтернет-небезпек. У цій роботі особливо відзначився 11-Б клас.

  Всеукраїнський онлайн-конкурс «Безпечний Інтернет» (освітній портал «На урок») дозволив 366 учасникам актуалізувати свої знання з правил безпечного Інтернету. З них 308 учнів отримали дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня: Агапов А., Антіпов В., Тройка Д. (11-А кл.), Лісаченко Є. (5-А кл.) набрали максимальну кількість балів – 100; Вініченко А. (11-А кл.) творчо представив матеріал на уроці, присвяченому Всеукраїнській акції #STOP_SEXтинг - «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

  Учні 9-А, 11-Б, 9-Б класів найкраще справилися з онлайн-тестами «Перевір свої здібності до кар’єри аналітика з кібербезпеки» з нагоди  #SID2019 (за Програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіція України та компанії ERC).

   Під час тижня математики, фізики та інформатики учні показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, продемонстрували навички та творчі здібності, широко застосовувалася цифрова техніка. Ми переконані, що життя дітей цього тижня стало цікавішим і запам’ятається надовго. Вчителі кафедри фізико-математичних дисциплін висловлюють подяку найактивнішим математикам, фізикам та інформатикам і бажають успіхів у вивченні цих важких, але важливих наук!

ФОТОЗВІТ

07 лютого 2019

Черговий етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН – подоланий!

 



Omnia explanare ! – Все роз’яснити!

   У 2019 році молодих дослідників-сузір’ївців, які потрапили до фіналу конкурсу-захисту МАН  шестеро. Цікаві і різнопланові свої роботи представили манівці під час ІІ (міського) етапу. Саме все роз’яснити і підтвердити свої слова на практиці можуть учасники конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України в Запорізькій області.

    Глущенко Єлизавета (10-А) разом з вчителем-наставником Синчило І.А. познайомила присутніх з «Урбанонімами Лондона та Києва крізь призму зіставної семантики», представила складений власноруч словничок і буклет з основними тезами свого виступу.

   «Створення інженерно-нарисної програми мовою програмування VISUAL PASCAL в середовищі розробки DELPHY» - так презентував свою роботу Чиж Артем (9-Б) зі своїм вчителем-наставником Денисенко В.І. Артем довів присутнім, що програмування є вельми цікавою наукою.
   Вразила своєю кропіткою працею Пакета Лілія (9-Б). Вона разом з вчителем біології Коршун А.Я. виростила на своєму подвір’ї льон і провела складні математичні обчислення в рамках своєї наукової роботи «Вплив добрив на ознаки продуктивності льону в Оріхівському районі Запорізької області». Лілія разом з вчителем під час роботи над темою тісно співпрацювали з професором, доктором біологічних наук, завідувачем кафедри садово-паркового господарства та генетики ЗНУ Ляхом В.О., а тому їх робота буде використана науковцями області. 
   Вже не перший рік привозить призові місця з конкурсу Цюрупович Катерина (11-Б). Вчитель-наставник Гаращенко А.П. щоразу обирає цікаві наукові теми, які не дають шансів конкурентам на перемогу. В цьому році Катерина зацікавилася створенням  інтерактивних додатків на уроках математики. Зокрема, її робота «Розробка та використання інтерактивного додатку на уроках математики» є актуальною в умовах модернізації змісту освіти та НУШ. 
   Більшість освітян вважає, що фізика – це наука для чоловіків, але  Тоцька Анастасія (10-А) та її наставник, вчитель фізики Середа С.В., доводять протилежне. Так ,Анастасія представила свою роботу «Біосенсорний прототип датчику витоку природного газу», познайомила всіх присутніх з дослідами та науковими висновками з теми і довела актуальність обраної тематики.
  «Орієнтація молоді Оріхівщини на здоровий спосіб життя» - тема науково-дослідницької роботи Козир Юлії (11-А) та її вчителя-наставника Ляшенко Л.М. Юлія зібрала статистичні дані серед учнівської молоді Оріхівщини, а також своєю роботою пропагує, поширює, а також мотивує своїх однолітків до здорового способу життя.
   Попереду у молодих дослідників та їх викладачів найважчий та найвідповідальніший етап - захист науково-дослідницьких робіт на обласному етапі конкурсу у місті Запоріжжя. Ми бажаємо нашим сузір’ївцям перемоги та непереборного бажання продовжувати свою наукову діяльність, адже  «оmnia explanare» можуть лише обрані!

ФОТОЗВІТ

Заступник з НМР Карпій А.М.

05 лютого 2019

5 лютого - День безпечного Інтернету 2019 в Україні

 Разом для найкращого Інтернету

Інсейф — мережа центрів обізнаності, що сприяють безпечному, відповідальному використанню Інтернету і мобільних пристроїв молодими людьми. Співфінансується Програмою безпечного Інтернету.

(із Вікіпедії

   День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечнішого і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі. 



   5 лютого 2019 року у світі відзначається #ДеньБезпечногоІнтернету #SaferInternetDay під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

   Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
    Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
   День безпечного Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. У День безпечного Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
   В 2009 році створена постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті
У 2017 році в Україні створено Центр кращого Інтернету з метою просування безпечного використання цифрових технологій, розвитку та підтримки інформаційно-цифрового суспільства, просування культури та безпеки користування мережею Інтернет.
    Також створений сайт Он-ляндія: безпечна веб-країна з матеріалами для дітей, батьків i вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть засвоїти  основи безпечної роботи в Інтернеті.
    Для того, щоб бути в курсі того, як цей день відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами  #SID2019 та  #SaferInternetDay#ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.
   Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2019 року та беріть участь у #saferinternetchallenge
  Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні.
     Завантажуйте Ключові повідомлення до Дня безпечного Інтернету 2019;
День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці
День безпечного Інтернету у Твіттері.

   У КЗ ОЗЗСО "Сузір'я" Оріхівської МР до Дня безпечного Інтернету почали готуватися заздалегіть.

   Учителі інформатики Л.І.Міронова, В.І.Денисенко, А.П.Гаращенко були учасниками вебінарів 01.02.2019 р. (щодо проведення єдиного уроку «День безпечного Інтернету в Україні та світі» (освітній портал «На урок»)) та 04.02.2019 р. (до Дня безпечного Інтернету в Україні для освітян. Організатори заходу: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Центр кращого Інтернету»).
   Провели конкурси малюнків «Ми – за безпечний Інтернет» (3-6 класи) та презентацій, буклетів, бюлетенів «Безпечний Інтернет» (7-10 класи).

   Разом із учнями 8-11 класів колективно створили словник термінів інтернет-небезпек.   

  Залучили учнів 3-11 класів до участі у Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Безпечний Інтернет» на освітньому порталі «На урок» (переможці отримали дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів).
   Розпочали інтерактивне вивчення онлайн-курсу «Вступ до кібербезпеки» (за Програмою Мережних академій Cisco) та безкоштовний онлайн-курс «З мережевого етикету та безпеки»
     5 лютого 2019 р. відбулися наступні заходи:

  • Інформхвилинки з нагоди Всесвітнього Дня Безпечного Інтернету: «А чи знаєш ти..?», "Мобільна безпека", "Тенета Інтернету".
  • Онлайн-урок з нагоди SID 2019 (Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України  та компанії ERC). Виконання тестів онлайн «Перевір свої здібності до кар'єри аналітика з кібербезпеки»
  • Участь у Всеукраїнській акції #STOP_SEXтинг: урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»
  • Участь у конкурсі освітянської спільноти від видавництва «Ранок» #stop_sexтинг і #ранок_урок.    
  • Пограли у гру Незвичайні пригоди в Інтернеті (комп’ютерна гра для дітей молодшого та середнього шкільного віку, яка навчить першим крокам роботи в Інтернеті) та Джунглі Інтернету -Wild Web Woods (інтерактивна гра, призначена для дітей віком від 7 до 10 років. Підказки та поради допоможуть дітям користуватися Інтернетом безпечно та навчитися не губитися при зіткненні із загрозливою поведінкою інших користувачів або з негативним змістом сайтів).


Вчитель інформатики В.І.Денисенко

04 лютого 2019

Зустріч випускників – 2019. «Країна дитинства скликає друзів»

 


Місяць лютий, у школі зустріч.
У книзі життя – наступний лист.
Дім наш знову усмішок повен,
Ви – його невмирущий зміст.

     02.02.2019 року КЗ ОЗЗСО «Сузір’я» зустрічав випускників минулих років. 
    Зустріч почалася з традиційної лінійки на ганку, був урочисто піднятий прапор України й виконаний гімн нашої держави. У церемонії взяли участь випускники під керівництвом Саветченка В.І. Усі разом вишикувалися на рідних сходах, по яких кожного ранку йшли на навчання, і зробили фото на згадку.

Традиційно у парадному фойє відбувалась реєстрація гостей (проводили учні 11-А класу). Підтвердили свою наявність випускники ювілейних років:
1969 рік  – це рік починань, рік, коли у стінах саме цього приміщення директор Володимир Іванович Галич вручав уперше атестати випускникам.

Придивившись, ми бачимо риси знайомі;
50 промайнуло…Ви солідні й відомі.

Присутні: Курочкіна Т.А. і Дегтяренко Р.О.

1979 рік. 
Класні керівники: 10-А - Безотосна Наталія Омелянівна, 10-Б – Соловей Альбіна Григорівна, 10-В – Саєнко Лідія Олександрівна, 10-Д – Побіл Валентина Іллівна.

40 років пролинуло, як покинули цей ви поріг.
 Ви пройшли вже багато стежок і доріг.
 Але школа завжди рада вас зустрічати.

Присутніх було 27 випускників.

1989 рік. 
Класні  керівники: 10-А - Чабан Тетяна Михайлівна, 10-Б – Кудіна Наталія Степанівна.

30…наче так багато,
Ви – ті ж хлопці і дівчата:
Жартівливі й енергійні
Друзі щирі та надійні.

Присутніх було 4 чоловіка.

1999 рік.
Класниі керівники: 11-А – Петренчук Любов Володимирівна, 11-Б – Ляшенко Любов Миколаївна.

Відзначаєте ви – 20!
Привід є у вас зібратися,
Шкільні роки пригадати
І про себе розказати.

Присутніх було 16 випускників.
2009 рік.
Класні керівники: 11-А – Мороз Надія Миколаївна, 11-Б – Мірошніченко Алла Миколаївна.

Ви ще зовсім як малята,
10 - це не так багато.
Наче тільки крок зі школи,
Рідне вам усе довкола.
Є і вам про що згадати,
Адже вас було багато.

Присутніх було 10 випускників.
  До рідної школи на зустріч прийшли випускники й інших років, усього було на святі близько 120 чоловік.
   Ведучими святкової зустрічі були заступник директора з виховної роботи Гур’єва Олена Миколаївна і президент учнівського самоврядування «Сузір’я» Козир Микола Ігорович.

На світі безліч тягнеться доріг…
Одні – як мудрість, інші - в терен цвіті,
А поміж них крізь промені проліг
До школи шлях, що найкоротший в світі.

    Вічна музика шкільного дзвінка лунала на святі у руках учня 11-А класу Козиря Микити і першокласниці Ярмак Евеліни.
    Нагадали присутнім пісні шкільних років вихованці вокальної студії А.Л. Лагоди в супроводі неперевершеного барабанщика Діка Акіма (учня 5-Б класу). Дякуємо за співпрацю у проведенні свята й керівнику хореографічної студії Скляровій Я.О. Дівчатка нагадали випускникам дитячі роки, участь у святах і конкурсах художньої самодіяльності, адже це є частиною шкільного життя.
    Учитель інформатики Денисенко В.І. створила кліп з фотографій, які зберігаються в архівах закладу. За реакцією в залі можна було відчути, що присутні впізнали себе, своїх однокласників, учителів, рідні класи… Дивитися КЛІП



Звучав для присутніх Голос школи. Це творчий задум Гурєвої О.М., який допомогли втілити на папері вчителі української мови Ярмак А.С. І Бондарєва Н.В., а озвучити вчитель біології Коршун А.Я. До випускників зверталась школа від першої особи, «наче душа говорила». М’який і ніжний тембр голосу Антоніни Яківни зворушив усіх присутніх.
    Також звучали в записі голоси вчителів, які працюють зараз і вчили випускників. Їх треба було відгадати. (Чабан Т.М., Будім О.Д., Саветченко В.І., Карпенко Л.М., Ляшенко Л.М., Жукова С.І., Петренчук Л.В., Бондарєва Н.В.)
    На святі виступали Курочкіна Т.А. (1969 рік випуску) і  Власова С.М. (1979 рік випуску).

Гарне все – таки, друзі,життя,
Якщо думка в майбутнє несеться.
Гарне все – таки, друзі, життя,
Якщо пісня улюблена ллється

  Завершилася зустріч вальсом, який виконали випускники, запросивши вчителів, однокласників.

    Активну участь в організації та проведенні свята брали педагог-організатор Марич В.Р. і члени парламенту «Сузір’я».
    Країна дитинства «Сузір’я» завжди чекає на Вас, випускники! Чекає на зустріч у наступному році і вже сумує за вами рідна школа!

Заступник директора з виховної роботи 
Гур’єва  О.М.